počasie_dt

Dnes silno burácalo, potom príde dážď a ochladenie

Dnes sa na Slovensku vyskytli silné búrky, dokonca na Kriváni sa šmýkala cesta a padol krúpenec. Najchladnejším dňom týždňa sa stane daždivý štvrtok s teplotami iba do 18°C, na severe bude len okolo 13°C, počasie sa začne cez víkend zlepšovať a na prelome týždňov sa sľubuje výrazné oteplenie.

Zrážky aj napriek búrkam neboli silné a Sliač mal pri búrke 1.0 mm zrážok. V Kriváni padol krúpebenec. Dokonca sa zdá, že prvá júnová dekáda bude horúca aj napriek miernemu ochladeniu na začiatku mesiaca jún. Už v nedeľu by malo byť v najteplejších oblastiach až do 28°C a v pondelok do 30°C, v utorok dokonca až do 32°C. Aj napriek tomu, že v Kuchyni pri Malackách teplota vystúpila až na rovných 27°C, tak sa vyskytovali búrky a dážď, prevažne z tepla. Na Urbana by malo byť daždivo, ale nevylučujem, že na západe ojedinele vykukne slnko, dokonca v piatok môžu byť zrážky už od 2000 m.n.m. snehové a v sobotu a v nedeľu bude ráno dosť studené, len do 2°C.

Obr:. Pohyb oblačnosti od včerajška obeda až do dneška obeda.

 
Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

Poslední články

O mně

Dobrý deň, volám sa Matej Kleinedler. Zaujímam sa o počasie už od roku 2016. Takisto ako meteorólog si fotím fotografie v prírode. Dokonca som sa niekoľkými mesiacmi registroval na Meteoinfo.sk. Mám aj iné záľuby trebárs tenis, alebo hokej. Na Meteoinfo.sk prispievam s aktuálnym počasím, pred niekoľkými dňami som konečne dostal meteostanicu. A moje predpovede nájde na tejto adrese: http://meteoinfo.sk/stanice/936-detva-sidlisko/predpovede. Mám 11 rokov. Posledná aktualizácia bola 23.11.2017

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí